Akce

Sv. Václav a Michael – Prvním velkým podzimním svátkem je svátek sv. Václava a sv. Michaela, představitele odvahy a vůle.

Sv. František z Assisi – Prioritou a nejvyšší hodnotou v jeho životě byla láska. Byl patronem zvířat a přírody.

Sv. Martin – Blíží se zimní čas a s ním i doba oslav svátku sv. Martina. Z dětmi si zpíváme martinské písně, pečeme svatomartinské rohlíčky a učíme děti, aby se uměly podělit.

Masopust –  děti seznámíme se zvyky a tradicemi, užijeme si veselý karneval, nasmažíme koblížky které půjdeme nabídnout dětem na ZŠ 

Sv. Mikuláš – Vyprávíme legendu. Postavy anděla a čerta jsou pokusem o ztvárnění Dobra a Zla ve světě i v životě každého z nás.

Tři králové – Oslava příchodu Tří králů.

Jarní slavnost –  v čase této slavnosti  si s dětmi povíme, jakou musí urazit cestu semínko, než se stane silnou rostlinou, aby pak mohlo posloužit lidem v podobě např. chleba

Vynášení Morany –  s dětmi společně vytvoříme paní Zimu – Moranu, kterou za zpěvu jarních písní a básní vyneseme do nedalekého potoka. Jaro už je tu!

Den Země – Připomínáme si, komu vděčíme za to, že máme, co jíst, pít a dýchat.

Čarodejnice – Pálení čarodějnic patří doposud k velmi živým zvykům. Tento svátek slavili už staří Keltové. Oheň má spálit vše staré a udělat místo pro to nové, co přinese jaro.

Studánková slavnost –  společně s dětmi se vydáme přírodou očistit a oslavit studánku. Očistíme jí, zazpíváme a možná se nám zjeví i studánková víla, kdo ví ……

Loučení s předškoláky

Loučíme se na prázdniny – piknik s rodiči a dětmi

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky použití.